Hosting Nedir Ve Ne Neden Kullanılır? Türkiye’de Hızlı Hosting Firması Önerisi

Reklam

Web hosting, web siteniz için İnternette alan ve erişim sağlar. Ziyaretçilerin web sitenizi görüntüleyebilmesi için bir web sunucusunda yayınlanması gerekir. Bu, web sitenizin tüm dosyalarını yükleyerek yapılır. Ziyaretçilerinizin erişebilmesi için bunların tümü web hosting sağlayıcınıza yüklenmelidir. Bir web hosting hizmeti, bu dosyalar için alan sağlar ve bunlara İnternet üzerinden erişilmesine izin verir.

Bir Web Hosting Nasıl Seçilir?

Web barındırma hizmetiniz, web sitenizin ne kadar iyi çalışacağı konusunda önemli bir rol oynar. Kullanılan sunuculardan ve donanımdan, uygulanan yazılıma kadar her şey, web ziyaretçilerinizin tarama deneyimini etkileyebilir. Windows ve Linux, internette web sitelerini barındıran iki ana işletim sistemidir. Bu platformların her ikisi de içeriği görüntüleyenlere göstermek için iyi çalışır, ancak işlevsellik açısından önemli farklılıkları vardır. Basit bir blogdan fazlasını yapmayı planlamıyorsanız, işletim sistemi bir web barındırma sağlayıcısı seçerken çok az endişe duyabilir.

Neden Web Hosting Gerekiyor?

Bir web sitesini aktif ve internette canlı hale getirmek için bir web hosting gerekir. Bir web hosting şirketi, web sitenize internetteki herkes tarafından erişilmesini mümkün kılar. Web hosting, temelde web sitesi dosyalarınızı depolamak için bir web sunucusunda satın aldığınız alandır. Web hosting satın aldığınızda, temel olarak web dosyalarınızın yerleştirileceği bir sunucuda sunucu alanı kiralarsınız. Kendi bilgisayarınızda bir web sitesi tasarlayabilirsiniz, ancak onu bir hosting sunucusuna yüklemediğiniz sürece kimse ona asla erişemez. Bir sunucu kurmak için, iyi bir işlemciye ve çok miktarda RAM’e sahip güçlü bir bilgisayara ve ayrıca Linux veya Windows gibi bir işletim sistemine ihtiyacınız olacaktır. Buna ek olarak, sunucuyu yönetmek ve çalıştırmak için teknik becerilere sahip olmanız da gerekecektir. Bir web barındırma şirketi kiraladığınızda, sunucuların bakımı ve onarımı da dahil olmak üzere tüm gereksinimler karşılanır. Yani temel olarak, web hosting sizi bu güçlükten kurtararak hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Çalışma Süresi Nedir?

Web siteleri haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışır. Bir site herhangi bir nedenle kapandığında ziyaretçiler içeriğe erişemez. Web barındırma şirketleri sistemi çalışır durumda tutmak için özenle çalışırken, sorunlar ortaya çıkabilir. Bir web sitesini % 100 çalışır durumda tutmak son derece zordur, bu nedenle % 99, % 99,5 ve % 99,9 çalışma süresi garantilerinin birçoğunu göreceksiniz. Çalışma süresi ne kadar fazla olursa o kadar avantajlı ve maliyeti de o kadar fazla olur.

Türkiye’deki Hızlı Hosting Firmaları

Sunucu güvenliği, fiyat, performans, sağladığı imkanlar, destek sistemi ve sunucu performansı dikkate alındığında Türkiye’de en hızlı Hosting firması bağlantısındaki Cenuta ilk sırada gelirken Turhost, Natro, Alastyr ve Vargonen kaliteli firmalar arasında yer almaktadır. Birden fazla barındırma hizmeti mevcut olsa da, her zaman pahalı olan bir şey satın almamanız önerilir. Biraz araştırma ile uygun bir fiyata iyi web barındırma hizmetleri alabilirsiniz. Gerçekte ihtiyacınız olandan daha fazlasını satın alma tuzağına düşmeyin. Web siteniz büyük miktarda trafik oluşturmaya başlarsa, hosting planınızı yükseltebilirsiniz. Cenuta’nın sınırsız hosting linkindeki paketleri oldukça uygun fiyatlı ve her siteye uygundur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*